Italië / Adamello-Brenta / Trentino / Val Genova

Ghiacciaio dell’Adamello: Wandeling naar de grootste gletsjer van Italië

16 km
1290 m+
6 tot 8 uur
Zwaar

De wandeling

Met een oppervlakte van zo’n 17 vierkante kilometer en een maximale diepte van 270 meter is de Adamello-gletsjer de grootste gletsjer van de Italiaanse alpen. Hij strekt zich uit vanaf ruim 3500 meter hoogte naar 2500 meter. Deze lange dagwandeling voert je naar een prachtig natuurlijk balkon met uitzicht over de immense ijsvlakte. Eventueel kun je er een tweedaagse wandeling van maken door te overnachten in de berghut Mandron op 2449 meter. Onderweg kom je langs overblijfselen van de strijd in de Eerste Wereldoorlog.

Advertentie

Routebeschrijving

Volg vanaf de parkeerplaats aan het eind van het dal Val Genova het pad naar Rifugio Bedole. Vanaf hier gaat het steiler omhoog richting de Rifugio Mandron (voluit Rifugio Mandron Città di Trento). Je loopt aan de rechterkant het dal omhoog naar een hoger gelegen plateau waar de berghut zich bevindt, over een goed gemarkeerd pad. Het plateau bereik je na ongeveer twee kilometer flink klimmen. Na zo'n drie uur vanaf beneden kom je bij de berghut. Hier kun je eventueel overnachten, een lunch of drankje nemen, of direct verder lopen naar de gletsjer.

Loop vanaf de berghut links de bergen verder in richting het Lago Mandrone en Passo della Valletta. Tot aan de meertjes is het pad goed zichtbaar, daarna wordt het minder goed aangegeven. Al snel verandert het terrein ook in blokkenterrein en puinhellingen. Wanneer je bij de splitsing naar de Rifugio ai Caduti dell'Adamello komt wordt het pad nog minder goed zichtbaar. Als je linksaf slaat kom je bij de voet van de gletsjer, en om bij die hut te komen moet je de gletsjer oversteken. Als je dat wilt doen, zorg dan dat je materiaal bij je hebt om gletsjers over te steken.

Voor deze wandeling gaan we dan ook niet die kant op en vervolgen we het paadje over de noordelijke helling boven de gletsjer. Her en der staan rode strepen op de rotsen om de richting aan te geven. Je stijgt geleidelijk verder en krijgt steeds meer uitzicht over de ijsvlakte, tot aan de top van de Adamello. Je kunt in feite doorlopen zolang je wilt, ik liep voor deze wandeling ongeveer twee uur vanaf de Rifugio Mandron omhoog. Als je nog helemaal naar het dal terug moet, zorgt dan dat je daar tijd voor hebt. Vanaf het balkon op de noordelijke helling boven de gletsjer is het ongeveer anderhalf uur terug naar de Rifugio Mandron en vanaf daar nog eens een kleine twee uur naar het beginpunt in het Val Genova.

Startpunt & Toegang

Adres: Val Genova (Malga Bedole)

Aan het eind van het mooie ongerepte dal Val Genova start deze wandeling naar een van de mooiste gletsjers van Italië. In de zomer is een deel van het Val Genova afgesloten voor verkeer. Er rijden dan de hele dag door pendelbussen vanaf Pinzolo naar het eind van het dal. Vanaf de parkeerplaats aan het eind van het dal loop je naar de berghut die het startpunt vormt voor veel wandelroutes, Rifugio Bedole.

Route & Hoogteprofiel

Beweeg over de grafiek
Routebestand beschikbaar Neem deze route mee op je smartphone of GPS
Download KML

Campings in de buurt

Overnachten nabij het startpunt van deze route.

Camping Cevedale

Camping Cevedale

Ossana
ca. 15.7 km vanaf start
v.a. €1.269,00
Bekijk camping
Camping Val Rendena

Camping Val Rendena

Porte di Rendena
ca. 16.3 km vanaf start
v.a. €525,00
Bekijk camping
Camping Casavecchia

Camping Casavecchia

Tiarno di Sopra
ca. 34.8 km vanaf start
v.a. €200,10
Bekijk camping
Camping Azzurro

Camping Azzurro

Ledro
ca. 36.2 km vanaf start
v.a. €214,20
Bekijk camping
Camping Park Garda

Camping Park Garda

Limone
ca. 46 km vanaf start
v.a. €806,96
Bekijk camping
Camping Park Baita Dolomiti

Camping Park Baita Dolomiti

Sarnonico
ca. 47.9 km vanaf start
v.a. €350,00
Bekijk camping

Tips voor je bergvakantie

Wandelbenodigdheden

Over de auteur

Martijn

Bonjour! Al sinds ik klein ben spelen de bergen een belangrijke rol in mijn leven. De vakanties in de Alpen leken altijd eindeloos, een aaneenschakeling van het zoeken naar paadjes, steenmannetjes en beekjes om dammetjes in te bouwen. Op Bergwandelroutes.nl deel ik mijn favoriete wandelroutes. Verder geef ik je op mijn blog Frankrijk Puur tips voor leuke plekken in Frankrijk.

Liefhebber van de bergen

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Boek Wandelen in Frankrijk
Tip van de auteur

Smaakt deze route naar meer?

In ons boek 'Wandelen in Frankrijk' nemen we je mee naar de 50 allermooiste wandelgebieden van het land. Geen losse flodders, maar een complete gids vol inspiratie voor je volgende vakantie.

  • 120+ routes incl. GPS-bestanden
  • 50 originele wandelbestemmingen
  • Praktische paklijst & hondvriendelijke tips
★★★★★

"Hele mooie foto's en super informatief, ook voor mensen met een hond!" — Karin